(5PCS) Q4025LH5TP LITTELFUSE ALTNSTR 400V 25A 50-50-50 MA TO2
Tax included.
THIS LISTING IS FOR (5PCS) OF Q4025LH5TP BY LITTELFUSE
SPECIFICATIONS
| EU RoHS Compliant | Yes |
| Status | Active |
| Trigger Device Type | ALTERNISTOR TRIAC |
| Critical Rate of Rise of Commutation Voltage-Min | 20.0 V/us |
| Critical Rate of Rise of Off-state Voltage-Min | 575.0 V/us |
| DC Gate Trigger Current-Max | 50.0 mA |
| DC Gate Trigger Voltage-Max | 1.3 V |
| Holding Current-Max | 50.0 mA |
| JESD-609 Code | e3 |
| Operating Temperature-Min | -40.0 Cel |
| Operating Temperature-Max | 125.0 Cel |
| Repetitive Peak Off-state Voltage | 400.0 V |
| RMS On-state Current-Max | 25.0 A |
| Sub Category | TRIACs |
| Surface Mount | NO |
| Terminal Finish | Matte Tin (Sn) |