(5PCS) PI6C182HE PERICOM IC CLK BUFFER 1:10 110MHZ 28SSOP
Tax included.
THIS LISTING IS FOR (5PCS) OF PI6C182HE BY PERICOM
SPECIFICATIONS
| Mfr Package Description | SSOP-28 |
| REACH Compliant | Yes |
| EU RoHS Compliant | Yes |
| Status | Discontinued |
| Logic IC Type | LOW SKEW CLOCK DRIVER |
| Family | 6C |
| fmax-Min | 110.0 MHz |
| Input Conditioning | STANDARD |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G28 |
| JESD-609 Code | e3 |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Number of Functions | 1 |
| Number of Inverted Outputs | 0.0 |
| Number of Terminals | 28 |
| Number of True Outputs | 10.0 |
| Operating Temperature-Min | 0.0 Cel |
| Operating Temperature-Max | 70.0 Cel |
| Output Characteristics | 3-STATE |
| Package Body Material | PLASTIC/EPOXY |
| Package Code | SSOP |
| Package Shape | RECTANGULAR |
| Package Style | SMALL OUTLINE, SHRINK PITCH |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Propagation Delay (tpd) | 5.5 ns |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.25 ns |
| Seated Height-Max | 2.0 mm |
| Supply Voltage-Nom (Vsup) | 3.3 |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3.135 V |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.465 V |
| Surface Mount | YES |
| Technology | CMOS |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Terminal Finish | MATTE TIN (787) |
| Terminal Form | GULL WING |
| Terminal Pitch | 0.65 mm |
| Terminal Position | DUAL |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Length | 10.2 mm |
| Width | 5.3 mm |