(5PCS) MRT21P5-9NE Stelvio Header 5mm pitch, 2 level, vertical plug, 9 Position
Tax included.
THIS LISTING IS FOR (5PCS) OF MRT21P5-9NE BY STELVIO KONTEK
MRT21P5-9NE Specifications
| Color: | Black |
| Current Rating (A): | 12 A |
| Header Type: | Vertical |
| Number of Levels: | 2 levels |
| Number of Positions: | 9 |
| PCB Block Type: | Header |
| PCB Header Style: | Open Ends |
| Pitch: | 5 mm (0.197") |
| Screw Locks: | No |
| Voltage (V): | 300 V |
| Width: | 30 mm (1.181") |
| Width: | 45 mm (1.772") |