(5PCS) CDRH125-220MC FIXED IND 22UH 2.8A 36 MOHM SMD
Tax included.
THIS LISTING IS FOR (5PCS) FOR CDRH125-220MC BY SUMIDA
**WE CURRENTLY HAVE 5500PCS IN STOCK AND WILL GLADLY MAKE DEALS ON LARGER QUANTITIES. PLEASE SEND OFFERS OR INQUIRIES**
SPECIFICATIONS
| Status | Active |
| Inductor Type | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| Case/Size Code | 4747 |
| Construction | Magnetically Shielded |
| Core Material | FERRITE |
| DC Resistance | 0.0360 ohm |
| Inductance-Nom (L) | 22 µH |
| Inductor Application | POWER INDUCTOR |
| Manufacturer Series | CDRH125 |
| Number of Functions | 1 |
| Number of Terminals | 4 |
| Package Height | 6 mm |
| Package Length | 12 mm |
| Package Style (Meter) | SMT |
| Package Width | 12 mm |
| Packing Method | Tape |
| Rated Current-Max | 2.8 A |
| Series | CDRH125NP(M TOL) |
| Shape/Size Description | RECTANGULAR PACKAGE |
| Shielded | NO |
| Surface Mount | YES |
| Terminal Placement | DUAL ENDED |
| Terminal Shape | WRAPAROUND |
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Tolerance | 20 % |
