(5 PCS) TLC27L4CN TI OP Amp Quad GP 16V 14-Pin PDIP
Tax included.
THIS LISTING IS FOR (5 PCS) OF TLC27L4CN BY TI
OP Amp Quad GP 16V 14-Pin PDIP
Product Category:
OP Amp Quad GP 16V 14-Pin PDIP
Product Category:
| Precision Amplifiers | ||
| Manufacturer: | Texas Instruments | |
| Number of Channels: | 4 Channel | |
| GBP - Gain Bandwidth Product: | 85 kHz | |
| SR - Slew Rate: | 0.03 V/us | |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio: | 65 dB | |
| Ib - Input Bias Current: | 600 pA | |
| Vos - Input Offset Voltage: | 10 mV | |
| en - Input Voltage Noise Density: | 70 nV/sqrt Hz | |
| Supply Voltage - Max: | 16 V | |
| Supply Voltage - Min: | 3 V | |
| Operating Supply Current: | 92 uA | |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C | |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C | |
| Shutdown: | No Shutdown | |
| Mounting Style: | Through Hole | |
| Package / Case: | PDIP-14 | |
| Packaging: | Tube | |
| Amplifier Type: | Precision Amplifier |
|
| Brand: | Texas Instruments |
|
| Height: | 4.57 mm |
|
| Length: | 19.3 mm |
|
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 16 V |
|
| Pd - Power Dissipation: | 1575 mW |
|
| Product: | Precision Amplifiers |
|
| Supply Type: | Single |
|
| Technology: | LinCMOS |
|
| Vcm - Common Mode Voltage: | Negative Rail - 0.2 V to Positive Rail - 1 V |
|
| Voltage Gain dB: | 114.32 dB |
|
| Width: | 6.35 mm |
