(5 PCS) LM45CIM3X/NOPB, TI SENSOR ANALOG -20C-100C SOT23-3 ROHS
Tax included.
This listing is for 5 ICs, temperature sensors.
| Sensor Type | Analog, Local |
|---|---|
| Sensing Temperature - Local | -20°C ~ 100°C |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Output Type | Ratiometric, Voltage |
| Voltage - Supply | 4 V ~ 10 V |
| Resolution | 10mV/°C |
| Features | - |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±3°C (±4°C) |
| Test Condition | 25°C (-20°C ~ 100°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
