(5 PCS) 0313.200H or 0313.200HXP, Cartridge Fuse, 200mA, 250V, Slow Blow
Tax included.
This listing is for 5 fuses.
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
|---|---|
| Current Rating | 200mA |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Response Time | Slow |
| Package / Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
| Mounting Type | Holder |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Melting I²t | 0.27 |
| Approvals | CE, CSA, UL |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| DC Cold Resistance | 6.59 Ohm |
