(2PCS) ATF22V10CZ-15JC ATMEL EE PLD, 15ns, PLCC28
Tax included.
THIS LISTING IS FOR (2PCS) OF ATF22V10CZ-15JC BY ATMEL
SPECIFICATIONS
| Mfr Package Description | LCC-28 |
| Status | Discontinued-Unconfirmed |
| Programmable Logic Type | EE PLD |
| Clock Frequency-Max | 55.5 MHz |
| JESD-30 Code | S-PQCC-J28 |
| Number of Dedicated Inputs | 11.0 |
| Number of I/O Lines | 10.0 |
| Number of Terminals | 28 |
| Operating Temperature-Min | 0.0 Cel |
| Operating Temperature-Max | 70.0 Cel |
| Organization | 11 DEDICATED INPUTS, 10 I/O |
| Output Function | MACROCELL |
| Package Body Material | PLASTIC/EPOXY |
| Package Code | QCCJ |
| Package Shape | SQUARE |
| Package Style | CHIP CARRIER |
| Propagation Delay | 15.0 ns |
| Seated Height-Max | 4.572 mm |
| Supply Voltage-Nom | 5.0 V |
| Supply Voltage-Min | 4.75 V |
| Supply Voltage-Max | 5.25 V |
| Surface Mount | YES |
| Technology | CMOS |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Terminal Form | J BEND |
| Terminal Pitch | 1.27 mm |
| Terminal Position | QUAD |
| Length | 11.506 mm |
| Width | 11.506 mm |