(3 PCS) MC10H107L MOTOROLA TRIPLE 2-INPUT XOR/XNOR GATE CDIP16
Tax included.
THIS LISTING IS FOR (3 PCS) OF MC10H107L BY MOTOROLA
TRIPLE 2-INPUT XOR/XNOR GATE CDIP16
Manufacturer: Motorola Solutions, Inc.
Description: 10H SERIES, TRIPLE 2-INPUT XOR/XNOR GATE, CDIP16
Mfr Package Description
TRIPLE 2-INPUT XOR/XNOR GATE CDIP16
Part #: MC10H107L
Part Category: Logic ICsManufacturer: Motorola Solutions, Inc.
Description: 10H SERIES, TRIPLE 2-INPUT XOR/XNOR GATE, CDIP16
Mfr Package Description
| CERAMIC, DIP-16 | |
| Status | Transferred |
| Logic IC Type | XOR/XNOR GATE |
| Family | 10H |
| JESD-30 Code | R-GDIP-T16 |
| JESD-609 Code | e0 |
| Number of Functions | 3 |
| Number of Inputs | 2.0 |
| Number of Terminals | 16 |
| Operating Temperature-Min | 0.0 Cel |
| Operating Temperature-Max | 75.0 Cel |
| Output Characteristics | OPEN-EMITTER |
| Package Body Material | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| Package Code | DIP |
| Package Shape | RECTANGULAR |
| Package Style | IN-LINE |
| Power Supply Current-Max (ICC) | 31.0 mA |
| Propagation Delay (tpd) | 1.7 ns |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Seated Height-Max | 5.08 mm |
| Surface Mount | NO |
| Technology | ECL |
| Temperature Grade | COMMERCIAL EXTENDED |
| Terminal Finish | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal Form | THROUGH-HOLE |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Terminal Position | DUAL |
| Length | 19.495 mm |
| Width | 7.62 mm |
