(2PCS) ICS9148AM-60 IDT Processor Specific Clock Generator, 100MHz, CMOS, 28P-SO
Tax included.
THIS LISTING IS FOR (2PCS) OF ICS9148AM-60 BY IDT
SPECIFICATIONS
| Mfr Package Description | SOIC-28 |
| REACH Compliant | Yes |
| Status | Active |
| Microprocessor/Microcontroller/Peripheral IC Type | CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC |
| JESD-30 Code | R-PDSO-G28 |
| JESD-609 Code | e0 |
| Number of Terminals | 28 |
| Operating Temperature-Min | 0.0 Cel |
| Operating Temperature-Max | 70.0 Cel |
| Output Clock Frequency-Max | 100.0 MHz |
| Package Body Material | PLASTIC/EPOXY |
| Package Code | SOP |
| Package Shape | RECTANGULAR |
| Package Style | SMALL OUTLINE |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | NOT SPECIFIED |
| Primary Clock/Crystal Frequency-Nom | 14.318 MHz |
| Seated Height-Max | 2.8194 mm |
| Supply Voltage-Nom | 3.3 V |
| Supply Voltage-Min | 3.135 V |
| Supply Voltage-Max | 3.465 V |
| Surface Mount | YES |
| Technology | CMOS |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Terminal Finish | TIN LEAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Terminal Pitch | 1.27 mm |
| Terminal Position | DUAL |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | NOT SPECIFIED |
| Length | 17.8816 mm |
| Width | 7.5184 mm |
