(1PC) MPC931FA MOTOROLA PLL BASED CLOCK DRIVER, 6 TRUE OUTPUT(S) PQFP32
Tax included.
THIS LISTING IS FOR (1PC) OF MPC931FA BY MOTOROLA
931 SERIES, PLL BASED CLOCK DRIVER, 6 TRUE OUTPUT(S), 0 INVERTED OUTPUT(S), PQFP32
SPECIFICATIONS
| Mfr Package Description | TQFP-32 |
| REACH Compliant | Yes |
| Status | Active |
| Logic IC Type | CLOCK DRIVER |
| Family | 931 |
| fmax-Min | 31.25 MHz |
| Input Conditioning | DIFFERENTIAL MUX |
| JESD-30 Code | S-PQFP-G32 |
| JESD-609 Code | e0 |
| Moisture Sensitivity Level | NOT SPECIFIED |
| Number of Functions | 1 |
| Number of Inverted Outputs | 0.0 |
| Number of Terminals | 32 |
| Number of True Outputs | 6 |
| Operating Temperature-Min | 0.0 Cel |
| Operating Temperature-Max | 70 Cel |
| Output Characteristics | 3-STATE |
| Package Body Material | PLASTIC/EPOXY |
| Package Code | LQFP |
| Package Shape | SQUARE |
| Package Style | FLATPACK, LOW PROFILE |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 225 |
| Qualification Status | COMMERCIAL |
| Same Edge Skew-Max (tskwd) | 0.6000 ns |
| Seated Height-Max | 1.6 mm |
| Supply Voltage-Nom (Vsup) | 3.3 |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3.14 V |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.46 V |
| Surface Mount | YES |
| Technology | CMOS |
| Temperature Grade | COMMERCIAL |
| Terminal Finish | TIN LEAD |
| Terminal Form | GULL WING |
| Terminal Pitch | 0.8000 mm |
| Terminal Position | QUAD |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Additional Feature | WITH POWER-ON RESET; RESET & OUTPUT ENABLE ON THE SAME LINE; MEETS POWER PC SKEW REQUIREMENTS |