(1PC) MC8792V SIERRA WIRELESS PCI-E 2G 3G HSUPA 7.2Mbps 5.8Mbps +GPS
Tax included.
THIS LISTING IS FOR (1PC) OF MC8792V BY SIERRA WIRELESS
PCI-E 2G 3G HSUPA 7.2Mbps 5.8Mbps +GPS
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Supported Standards | EDGE, GPRS, GSM |
| Supported Frequency Bands | 900 MHz, 1900 MHz, 2100 MHz |
| Supported Bus Interfaces | UART |
| Supported I/O Interfaces | USB |
| Dimensions | 30 x 51 x 4.5mm |
| Height | 4.5mm |
| Length | 51mm |
| Maximum Operating Temperature | +75°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Width | 30mm |
