(1PC) LW015F981 CONVERTER DC/DC 3.3V 10W
Tax included.
THIS LISTING IS FOR (1PC) OF?LW015F981 BY LUCENT
SPECIFICATIONS:
| Type | Isolated Module |
|---|---|
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Current - Output (Max) | 3A |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 15W |
| Voltage - Isolation | 1.5kV (1500V) |
| Features | Remote On/Off, OCP, OVP, UVLO |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP Module |
| Size / Dimension | 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) |
| Operating Temperature | -40?C ~ 105?C |
| Efficiency | 79% |
| Power (Watts) - Max | 10W |
